Scroll Top
Szamarzewskiego 56, 60-569 Poznań

Co zrobić gdy głośnik lub mikrofon nie działa prawidłowo ?

Głośnik i mikrofon w iPhone to elementy eksploatacyjne, które się zużywają lub zabrudzają podczas codzinnego użytkowania. Jeżeli Twój głośnik lub mikrofon w iPhone działa cicho, masz co raz większy problem z usłyszeniem rozmówcy lub on ze zrozumieniem Ciebie, albo w ogołe przestały działać i nie możesz korzystać normalnie z iphone, postaramy sie szybko zweryfikować usterkę i ją usunąć.

serwis iPhone audioIc Poznań

Kurz, brud, wilgoć oraz opiłki żelaza przyciągane przez magnes i uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas np. upadku. Te wszystkie czynniki mają bardzo duży wpływ na działanie iPhone. W zależności od wersji telefonu Apple, tych głośników i mikrofonów może być jeden, dwa, a nawet trzy.

Nie działa mi głośnik lub mikrofon w iphonie - AudioIC.

Jest to najczęstsza usterka w modelach iPhpone 7 / 7+ oraz iPhone 8 / 8+..

W zależności stanu konkretnego przypadku uszkodzenie układu AudioIC może objawiąc się na różne sposoby:

  • iphone uruchamia sie bardzo długo (5-8 minut).
  • wisi na logo i uruchamia się ponownie ( bootloop).
  • nie działa jeden lub oba głośniki.
  • przestają działać mikrofony.
  • często nie idzie uruchomić trybu głośnomówiącego.
serwis iphone Poznań
Dlaczego tyle objawów a jedna usterka ?

Dzieje sie tak dlatego, gdyż instalowany w iphone układ audio montowany jest w technologi lutowania BGA wieloma punktami lutowniczymi. Układ z racji swojego umiejscowienia na płycie głownej jest podatny na mikropękniecia płyty głownej oraz uszkodzenia punktów lutowniczych. W zależności od uszkodzenia dane segmentu objawy są inne.

naprawa iphone Poznań

Wada nie jest spowodowana samym uszkodzeniem układu audio a jego odlutowaniu się od płyty głównej. Niestety ta usterka jest wada konstrukcyjna serii iphone 7 i 8 i trafia do Nas coraz więcej telefonów z tym problemem.

Call Now Button